Historie

Vážený návštěvníku těchto internetových stránek, možná Vás zajímá, kdo a proč za touto společností stojí a „o co jde“. Vše a ještě něco navíc se dozvíte na následujících řádcích.

 • 2017

  Obchod č. 4000

 • 2017

  Naplno rozvinuté pobočky Vrchlabí a Přerov s několik zaměstnanci.

 • 2016

  Obchod č. 2000

 • 2016

  Růst obchodních zástupců a základy dvou velkých poboček.

 • 2015

  V létě jsme opět rozšiřovali náš tým a přibyli obchodní zástupci František Kuba, Jakub Červ, Marek Jedlička a Michal Marek

 • 2015

  V srpnu 2015 jsme zrealizovali obchod s pořadovým číslem 1000!

 • 2015

  Do našeho obchodního týmu přibyl pan Fürst, který dostal na starosti Karlovarský kraj

 • 2014

  Zrealizovali jsme obchod s pořadovým číslem 500!

 • 2014

  Na podzim jsme opět rozšiřovali řady a do našeho týmu přibyla slečna Hrabalová a pan Kodl

 • 2014

  V červnu jsme náš tým rozšířili o tři obchodní zástupce a tím expandovali na východ republiky.

 • 2014

  Stanislav Rajtmajer nastupuje na pozici obchodní zástupce pro Středočeský kraj.

 • 2014

  Do rokycanské kanceláře nastupuje Miroslav Rytíř.

 • 2013

  Společnost AGRO 21 najímá první obchodní zástupce, Terezu Mikešovou, Josefa Pufra, Rudolfa Adama a Martina Jíchu.

 • 2013

  V tomto roce byla založena společnost AGRO 21, s cílem rozšířit služby po celé České republice.

 • 2011

  Společnost Agroservis Rokycany se rozrůstá o prvního obchodního zástupce.

 • 2007

  Ing. Jiří Jaklín začíná spolupracovat s domažlickými zemědělci ohledně nákupu půdy.

V roce 2007 jsem se začal zajímat o prodej historického dědictví naší rodiny u Horažďovic (Těchonice a Strážovice u Pačejova). Za lesní pozemky jsme dostali nabídku 1 Kč/m2 a za pole žádnou, přičemž na poli kdosi hospodařil, ale 20 let nic neplatil a platit nájemné odmítal. Časem se nám podařilo pozemky odprodat, na tehdejší dobu za vysokých 7 korun za jeden metr čtvereční. Dnes by to byla překupnická cena, tehdy jsme byli rádi.

I kvůli tomu, že jsme nejdříve za naše pozemky nedostali nabídku žádnou, ale po značném úsilí jsme je prodali za pěknou cenu, jsem se o tuto problematiku začal více zajímat. Časem jsem narazil na prvního zemědělce, který měl zájem o nákup půdy, ten mne dovedl k dalšímu zemědělci atd., až jsem v rámci Plzeňského kraje získal velkou klientelu z řad středně velkých zemědělců, družstev i zahraničních zemědělců. O tento region se stará společnost Agroservis Rokycany.

Na konci roku 2012 se také uskutečnil náš největší obchod, a to prodej cca 500 hektarů půdy a přilehlých nemovitostí na Pelhřimovsku. Tento obchod byl podnětem k vybudování celorepublikové sítě, neboť existují stovky zemědělců, kteří mají zájem nakoupit zemědělskou půdu a jsou připraveni za to adekvátně zaplatit.

Jelikož můj systém přímého prodeje zemědělcům dával smysl, založil jsem s obchodním partnerem na začátku roku 2013 společnost AGRO 21 s.r.o., která funguje v celé České republice. Přišli kolegové Martin Jícha, Rudolf Adam, a Tereza Mikešová.

Následně na začátku roku 2014 jsem přivzal jako jednatele svého bývalého studenta Miroslava Rytíře. Ve stejném období jsme přibrali ještě Stanislava Rajtmajera, který měl na starosti východní polovinu Středočeského kraje.

Na jaře roku 2014 jsme expandovali na Vysočinu, Moravu a Slezsko, kde jsme náš tým rozšířili o Roberta Bučka, Pavla Dobrovolného, Milana Řepku a Veroniku Hrabalovou.

Na podzim roku 2014 realizujeme obchod s pořadovým číslem 500!

Bohužel ne všichni kolegové s námi vydrželi až do dnešních dnů. Pan Rajtmajer se bohužel zachoval nezachoval férově a po nějakou dobu organizoval obchody za našimi zády, než jsme v polovině roku 2015 ukončili spolupráci.

V srpnu 2015 jsme zrealizovali obchod s pořadovým číslem 1000!

V roce 2015 jsme dokončili budování našeho týmu o 4 nové kolegy a to Václav Fürsta, Marka Jedličku, Michala Marka, Josefa Sogela a Františka Kubu.

Dnes tedy pokrýváme celou Českou republiku a nadále hledáme zemědělce, kteří jsou ochotni majitelům platit dobrou cenu.

Ing. Jiří Jaklín