Základní informace pro zemědělce

Společnost AGRO 21 se zabývá především organizací nákupu půdy pro zemědělce. Díky nám získáte kontakty na vlastníky půdy ve vašem regionu, ochráníte se před spekulantskými útoky na pozemky, na kterých hospodaříte a především nakoupíte půdu. Dále poskytujeme poradenství při řešení různých situací spojených se zemědělskými pozemky např. spoluvlastnictví a dělení pozemků, dědictví, věcná břemena, výměny a duplicity vlastnictví a také pozemkové úpravy.

Model naší společnosti by nemohl fungovat, pokud bychom nepracovali pro silné zemědělské podnikatele. Samozřejmě stále hledáme další zájemce o naše služby. Níže se dozvíte, jaké výhody vám může spolupráce s naší společností přinést a jak taková spolupráce vypadá v praxi.

Průběh spolupráce s AGRO 21

Spolupráce se společností AGRO 21 je efektivní pro zemědělce, kteří chtějí rozšířit či udržet obdělávanou výměru, ale nemají čas sami vyhledávat a kontaktovat majitele půdy. Postaráme se o oslovení majitelů, vyjednávání o podmínkách transakce i o finální realizaci obchodu.

  1. S každým klientem se nejprve osobně sejdeme a podrobně se domluvíme na podmínkách spolupráce. Jedná se především o oblasti, kde by chtěl hospodář pozemky koupit, jaké majitele oslovovat nemáme (např. kvůli tomu, že s majitelem již klient jedná atd.) a za jakou cenu je klient ochotný nakupovat. Předpokládá se, že jste ochotni platit tržní ceny, nespolupracujeme se subjekty, kterým jde o nákupy pod cenou.
  2. V druhém kroku oslovíme na vlastní náklady všechny vybrané majitele pozemků a veškeré potenciální nákupy dále konzultujeme s klientem. Zásadně nepracuje v jedné lokalitě s více subjekty. Klient, který si nás najme, má jistotu, že je prvním, kdo nabídku dostane, toto platí dlouhodobě.
  3. Pokud se nám podaří připravit obchod tak, aby byla spokojená jak strana prodávající, tak strana kupující, organizujeme obchod podle přání klienta. Někteří klienti si přejí minimalizovat své časové náklady a obchod kompletně řešíme za ně, včetně předání kupní ceny, někteří si naopak chtějí vše zařídit sami. Předpokládá se, že jste ochotni platit majitelům před podpisem, přičemž za takto vyplacené kupní ceny ručíme my.

Ochrana před spekulanty

V dnešní době chodí majitelům pozemků velké množství nabídek a často se stává, že zemědělci přicházejí o půdu, nebo ji musí od spekulantů draze vykupovat. Pokud využijete naše služby, majitelé pozemků ve vašem regionu budou oslovení naší společností a pro spekulanty zbývá minimum prostoru na nákup. Máme reálné zkušenosti, že po oslovení naší rozumnou nabídkou se překupníkům přestane dařit.

Platíte pouze za zrealizované obchody, a to až po přepisu na katastru nemovitostí.

Někteří hospodáři mají vztah s místními lidmi a říkají nám, že v této lokalitě již nejde nic koupit. Prodávají však nejčastěji majitelé, kteří v dané lokalitě již dávno nebydlí, nebo zde pozemky zdědili. Díky naší síti jsme schopni oslovit člověka, který bydlí na druhém konci republiky, do několika dnů od zahájení spolupráce.

Kolik mě u vás pozemky budou stát?

Cenu určujete vy, jako zájemce o koupi. Předpokládá se však, že jste ochoten nabízet reálné tržní ceny odpovídající místě a času. Podle vaší cenové politiky se bude odvíjet počet nakoupených pozemků. Pokud stanovíte cenu moc nízko, žádný z majitelů nebude chtít pozemky prodat a celá kampaň bude neúčinná. Pokud chcete čekat na naivní majitele, kteří vám prodají metr za 10 korun, nebude mít naše spolupráce smysl.